Duże emocje, gratulacje od najbliższych i wielka radość. Takie momenty były obecne podczas I edycji konkursu BIZNES ZA MILION. Laureaci konkursu udowodnili dziś na Wydziale Zarządzania, że warto być osoba kreatywną. Indeksy na studia, laptop, czytnik  e-boków o to walczyli tegoroczni maturzyści. Idea konkursu jest prosta. Uczestnicy przesyłają na specjalnie przygotowanych formularzach projekty własnych pomysłów, które by zrealizowali, gdyby otrzymali środki finansowe w wysokości miliona złotych.

Kapituła wyłoniła 5 najlepszych projektów, których autorzy  otrzymali indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Finalistami zostali:
Paulina Gutowska
uczennica klasy trzeciej Zespołu Szkół nr 2 im. 9. PSK w Grajewie,

Barbara Kamińska
uczennica klasy trzeciej III LO im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku,

Łucja Wyszyńska
uczennica klasy trzeciej VIII LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku

Patryk Baran
uczeń klasy trzeciej Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Łukasz Żyłkowski
uczeń klasy trzeciej III LO im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku

Dziekan-elekt Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. nzw. wręczając statuetki i symboliczne indeksy, gratulując finalistom nie kryła zadowolenia z faktu, że tacy ludzie przyjdą studia. Pierwszy raz wręczamy indeksy na Wydział Zarządzania w taki sposób. Efekt jest bardzo pozytywny i będziemy rozwijać konkurs BIZNES ZA MILION – powiedziała Dziekan-elekt.

26 kwietnia 2016 roku Kapituła przysłuchiwała się prezentacjom finalistów, zadawała pytania i wyłoniła laureatów finału.

I miejsce zajęła Paulina Gutowska
nagrodę ufundowaną przez JM Rektora Politechniki Białostockiej w postaci laptopa wręczył Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. nzw., który gratulując zwyciężczyni konkursu stwierdził, że młodzi, kreatywni i przedsiębiorczy ludzie są na Politechnice Białostockiej zawsze mile widziani i bardzo potrzebni.

II miejsce zajęła Barbara Kamińska
nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny w postaci czytnika e-booków wręczyła Zastępca Wójta mgr Mirosława Jaroszuk.

III miejsce zajął Patryk Baran
nagrodę ufundowaną przez Wydział Zarządzania wręczyła Dziekan-elekt dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. nzw.

[wpis archiwalny]