I edycja konkursu BIZNES ZA MILION rozstrzygnięta.

DSC_0615

Duże emocje, gratulacje od najbliższych i wielka radość. Takie momenty były obecne podczas I edycji konkursu BIZNES ZA MILION. Laureaci konkursu udowodnili dziś na Wydziale Zarządzania, że warto być osoba kreatywną. Indeksy na studia, laptop, czytnik e-boków o to walczyli tegoroczni maturzyści. Idea konkursu jest prosta. Uczestnicy przesyłają na specjalnie przygotowanych formularzach projekty własnych pomysłów, które by zrealizowali, gdyby  otrzymali środki finansowe w wysokości miliona złotych.

Kapituła konkursu w składzie:

Dr inż. Romuald Ziółkowski – Przewodniczący
Dr. inż. Wiesław Urban, prof. nzw. –  Wydział Zarządzania
Dr Iwona Piekunko-Mantiuk – Wydział Zarządzania,
Mgr Mirosława Jaroszuk – Zastępca Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny

wyłoniła 5 najlepszych projektów, których autorzy  otrzymali indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Finalistami zostali:

• Paulina Gutowska
    uczennica klasy trzeciej Zespołu Szkół nr 2 im. 9. PSK w Grajewie
  • Barbara Kamińska
    uczennica klasy trzeciej III LO im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku
  • Łucja Wyszyńska
    uczennica klasy trzeciej VIII LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku
  • Patryk Baran
    uczeń klasy trzeciej Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku
  • Łukasz Żyłkowski
    uczeń klasy trzeciej III LO im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku

Dziekan-elekt Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. nzw. wręczając statuetki i symboliczne indeksy, gratulując finalistom nie kryła zadowolenia z faktu, że tacy ludzie przyjdą studia. Pierwszy raz wręczamy indeksy na Wydział Zarządzania w taki sposób. Efekt jest bardzo pozytywny i będziemy rozwijać konkurs BIZNES ZA MILION – powiedziała Dziekan-elekt

Dziś Kapituła przysłuchiwała się prezentacjom finalistów, zadawała pytania i wyłoniła laureatów finału.

Pierwsze miejsce zajęła Paulina Gutowska, nagrodę ufundowaną przez JM Rektora Politechniki Białostockiej w postaci laptopa wręczył Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy prof. Roman Kaczyński.

Drugie miejsce zajęła Barbara Kamińska, nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny w postaci czytnika e-booków wręczyła Zastępca Wójta mgr Mirosława Jaroszuk.

Trzecie miejsce zajął Patryk Baran, nagrodę ufundowaną przez Wydział Zarządzania wręczyła Dziekan-elekt dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. nzw.

Gratulujemy!

Fot. T. Trochimczuk